Erissan
Personifikacja Saturna
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3
|
Wysłany: Śro 15:46, 01 Wrz 2010 Temat postu: [Ptaki] Patrz jak wspinam się na szczyt! / Choć i uwierz! |
|
|
Patrz jak wspinam się na szczyt!.
Ambicje, jakimi odznaczają się pierzaści.
Należy w tym podpunkcie wspomnieć o dwóch, bardzo ważnych dla ptaka rzeczach. Pozycja w społeczeństwie i osiągnięcia. O ile nie każdy ptak jest społeczny, każdy będzie chciał mieć wpływy. Będąc samotniczym, stają się cichymi, nie zawsze przyjemnymi szefami, oświadczającym wprost czego wymaga od swoich pracowników i na tym kończącym z nimi rozmowę. Są też takie osobniki, które choć nie przepadają za tłumami, poświęcą się by móc przemówić do ludzi. Wśród pierzastych znajdą się też rozbiegane, towarzyskie dusze - takie, o jakich nikt obserwując z boku, nie pomyślałby, że mają władzę. Czy bezpośrednio zajmując wysokie stanowisko, czy po prostu manipulując innymi na wszelkie sposoby - ptak będzie dążył do udziału w poczynaniach ludzi i organizacji wokół. To typ osoby, muszącej dorzucić do wszystkiego swoje pięć groszy. Mającej swoje 5 minut przy każdej okazji.
Co jeszcze jest ważne? Spełnienie. Jest to zupełnie inne spełnienie niż te do którego dąży owad (harmonia z własnym wnętrzem), ssaki (spełnienie jako jednostki samej w sobie). Mianowicie ptaki pragną do spełnienia w roli, do której czują powołanie. Najczęściej chodzi tutaj o zawód lub jakikolwiek inny rodzaj roli odgrywanej w społeczeństwie. Może to być to nawet rola wyrzutka, kata, sędziego, jeżeli ktoś czuje, iż to jest jego przeznaczenie. Chcą spełniać określone wymogi swoje i ludzi wokół (od gatunku zależy, które będą ważniejsze). Chcą wiedzieć, czy są wystarczająco kompetentne, odpowiedzialne. Wymagają od siebie wiele, są bardzo samokrytyczne.
Ptaki, będąc skupione na społeczeństwie, czują, iż to właśnie ono je kara, bądź docenia. Zdarza im się przeoczyć opinię jednej osoby na ich temat, jeżeli jest ona sprzeczna z opinią ogólną. Pragną zdobyć przychylność tłumu, zapominając o jednostkach.
Spełnienie te więc można określić prosto jako: spełnienie jako jednostki społecznej, reprezentującej pewien szczep kulturowy.
<hr>
Choć i uwierz!
Na temat wiary i ekscentrycznych poglądów słów kilka.
Cytat: | Odwiecznym marzeniem ludzkości było latanie, unoszenie się w powietrzu, co stało się synonimem pełnej swobody i nieograniczonych możliwości (...). |
Podczas gdy procesy umysłowe, myśl i koncepcje myślowe są ważne zarówno dla gadów jak i ptaków, te drugie patrzą głównie na abstrakt.. Takie osoby spędzają życie na szukaniu sensu - nie tylko sensu istnienia, ale także sensu najprostszych czynności takich jak gotowanie, spanie, czytanie.
Zacznijmy jednak od innego aspektu. O ile nie można powiedzieć, by każdy ptak był społeczny, to jednak wszystkie są stworzeniami kulturowymi. Oznacza to, iż są skupione na rozwoju w ramach danej kultury, kierując się lub kwestionując zasady jakie nimi rządzą. Wymaga to poznania i zrozumienia owych praw i procedur. Ważne dla ptaka jest również zapoznanie się z możliwościami jakie daje im życie w społeczeństwie. A największe możliwości rozwoju daje zapoznanie się z tym co nieobecne w jego środowisku, a następne porównanie jego najbliższego otoczenia, z warunkami jakie panują w otoczeniu dalszym, bądź jakie mogłyby być, gdyby wprowadzić odpowiednie zmiany. Z tego powodu wiele ptaków (choć niekoniecznie wszystkie) są zainteresowane prawem, podróżami zagranicznymi, religią, filozofią, historią, polityką, jasnowidztwem i proroctwem.
Do zrozumienia idei tak ciekawych, lecz odległych potrzeba oczywiście środków transportu. Jednak nie zawsze możemy podróżować, a nawet będąc w obcym kraju, nie przejmujemy od razu nawyków tam panujących. Do tego potrzeba umiejętności myślenia abstrakcyjnego, a także zrozumienia. Poznanie tradycji tak naprawdę nie daje nam pełnych możliwości porównania ich do naszych. Tutaj musimy zrozumieć: dlaczego? Co jest przyczyną? Jak również wyobrazić sobie życie od drugiej strony (co jest również ważne, kiedy ptak nie koncentruje się na kulturach zagranicznych, a religią i filozofią). Chcąc dowiedzieć się czegokolwiek o warunkach, których nie jesteśmy w stanie doświadczyć bezpośrednio, zaczynamy korzystać z myślenia abstrakcyjnego, wyobrażając sobie, stosując analogię, uogólniając, porównując etc.
Myślenie lotne ptaka odnosi się jeszcze do jednej czynności. O ile większość ludzi korzysta głównie z zasobów wiedzy już dokładnie określonych, przebadanych i zaakceptowanych przez otoczenie, ptaki będą szukać nowych możliwości, koncepcji. Wymyślać własne teorie, badać i odkrywać nieznane. Sposób pojmowania ptaków jest inny, niż reszty gromad. Pozbawiony poczucia tego co przez określone społeczeństwo uważane jest za 'niemożliwe'. Potrafią wierzyć w rzeczy, wydające się na pierwszy rzut oka absurdalne. Nigdy nie są od razu nastawione do czegoś sceptycznie, tylko dlatego, że dane środowisko czegoś nie akceptuje. Najpierw sprawdzą, przeanalizują, dopiero potem się wypowiedzą. Nie znaczy to, że są naiwne. Po prostu nie kierują się powszechną opinią na dany temat. Wiedzą, że choć jedno otoczenie się z czymś nie zgadza, drugie ma na ten temat zupełnie inne zdanie - które chcą poznać i zrozumieć.
To wszystko daje im swobodę myślenia, gdyż mogą przebierać wśród najrozmaitszych koncepcji, bez uprzedniego zrażania się do nich.
Często interesują się czymś, mimo iż wiedzą, że jest to jedynie teoria - i to bardzo mało prawdopodobna. Uczą się wielu rzeczy, dla samego poznania nowych, ciekawych koncepcji.
Ich sposób uczenia się jest specyficzny. Ponieważ bardziej są skupione na abstrakcji, niż suchych faktach, łatwo nudzą się powtarzaniem nieużytecznych informacji, opartych na wyłącznym zapoznaniu się z teorią, której nie da się zrozumieć na poziomie abstrakcyjnym. Ignorują wszystko to, co uważają za nierozwojowe. Nie chcą być jedynie odbiorcami, wolą mieć własny wkład w materiał, którego się uczą. Przepadają za wymyślaniem własnych teorii, urozmaicaniem już istniejących. Jeżeli nie mogą tego dokonać, dany temat przestaje je interesować. Z tego powodu również, często omijają szerokim łukiem rzeczy, o których nie mają żadnego pojęcia.
Choroby.
Cytat: | Ptak to symbol Słońca (króla Słońca), wiatru, powietrza, chmury, pioruna, ognia, czasu; bóstwa, stwórcy, twórcy, (boskiego) posła, nieśmiertelności, ducha, duszy, miłości, troski rodzicielskiej, dziecka; pędu, przyjemności, czystości, aspiracji, natchnienia, proroctwa, szaleństwa, zdrady i piekła; wolności; pozorów. |
Choć wybierają drogę sprawiedliwości, często pod wpływem presji i fanatyzmu zamieniają się w szaleńców, dbających wyłącznie o siebie i swoje zdanie. Większość ptaków jest bardzo ambitna, a przy ich tendencji do ekspansji, ta może stać się nadmierna i wykorzystana do zwiększenia własnej władzy, podporządkowania ludzi sobie. Chore ptaki pozwalają by ich ambicja i żądza władzy zapanowała nad nimi. Zdobywają zaufanie, ludzi gotowych dla nich pracować, a następnie wykorzystują je do własnych egoistycznych celów.
Wyżej zostało wspomniane, iż pierzaści próbują zmienić swoje najbliższe otoczenie. Ważne jest to, co dana osoba traktuje za swoje otoczenie, do czego lub kogo roszczy sobie prawa. Nie rzadko podporządkowuje sobie to, co tak naprawdę do niej nie należy i na siłę próbuje zmusić innych, by przejęli jej poglądy.
Z ptakiem należy uważać, zwłaszcza jeśli jest się z nim w bliskich stosunkach. Będąc czyimś partnerem, przyjacielem, można dojść (świadomie lub nie) do wniosku, iż ta druga osoba jest naszą własnością. W takim przypadku, ptak będzie próbował zmusić bliskich do poddania się jego woli. Największą wadą Aves jest bycie władczym i roszczenia sobie, a nawet uważania za swój obowiązek informowania innych jak powinni żyć.
|
|