Erissan
Personifikacja Saturna
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3
|
Wysłany: Śro 21:51, 25 Sie 2010 Temat postu: Kruk i społeczeństwo. |
|
|
Kruk i społeczeństwo.
Czyli mity i fakty na temat relacji społecznych Corvus Corax.
Każdy kto znał kiedyś kruka, wie, iż trudno jest go przeoczyć. Taka osoba bardzo rzuca się w oczy. Przyciąga uwagę. Czy jest to jednak ta ekscentryczna dziewczynka siedząca w odosobnieniu, czy ten młodzieniec zabawiający grupę znajomych?
"Kruki nie są tak społeczne jak wrony; widuje się je najczęściej same, bądź w parach, z wyjątkiem miejsc będących źródłem pożywienia."
- Na czym więc polega społeczność kruków - jeśli w ogóle istnieje?
# Ptaki - szczególnie te z rodziny krukowatych - są zafascynowane obiegiem informacji. W najgorszym przypadku mają tendencje do plotkarstwa i gadulstwa; w najlepszym zaliczają się do grona świetnych mówców i dyplomatów. Kochają zarówno gromadzić wiedzę (czego symbolem jest ich sposób zdobywania pożywienia) jak i dzielić się nią z innymi. Realizują się często jako nauczyciele czy pisarze. Co się dzieje kiedy nie wykonują takiego zawodu? Tutaj wkracza tak zwana krucza społeczność. Osoba kruk zawsze znajdzie sobie grono słuchaczy. Wyjdzie na środek i zacznie opowiadać. Potrafi w zgrabny sposób przedstawić swoje racje. Nauczać o tym, do czego sama doszła. Czasem przykuje do siebie uwagę swoim poczuciem humoru. Innymi słowy, krukowate są idealnymi partnerami do rozmowy. Kochają mówić i będą szukać osób, podzielających ich pasję.
Są jednak przewrażliwione i często mają wrażenie, iż nikt ich nie słucha. Stają się wtedy namolne i wręcz zasypują słuchacza przeróżnymi opowieściami. Takim trzeba okazywać zainteresowanie.
Co gorsza, pragną by słuchacz rozumiał wszystko to, o czym opowiadają. Nie lubią niczego powtarzać wiele razy i taki wymóg ze strony otoczenia uznają za obrazę.
Im więcej osób wie - tym lepiej. Kruki będą chciały rozprzestrzenić swoją wiedzą nawet za cenę stania się chwilowo społecznymi. Nie czują się dobrze w grupie, ale jest to wymagane. Jak inaczej można dopilnować, by wszyscy usłyszeli co mają do powiedzenia?
Czują także, że to właśnie wiedzą zyskują sobie szacunek.
- Jak wyglądają ich relacje prywatne?
# Kruki nie przepadają za zmienianiem przyjaciół, partnerów. Będą zawsze poszukiwać kogoś na stałe. Jakie trzeba spełniać warunki, by zostać towarzyszem Corvus Corax?
Po pierwsze, być na podobnym poziomie intelektualnym. Jak wspomniałam wyżej, dużą część życia kruków stanowią rozrywki intelektualne.
Po drugie, być na każde krucze skinienie palcem (pazurem). Kruki potrafią być niesamowicie oddane i lojalne, nigdy nie odmówią wspólnego spotkania - nawet, gdy są zmęczone, czy mają napięty grafik. Jednakże nic za nic. Wymagają dokładnie tego samego w stosunku do nich.
Po trzecie, kruki szukają ludzi pewnych siebie, a odrzucają biernych i słabych. W kontaktach z drugą osobą, chcą by decyzje były podejmowane wspólnie. Nie znoszą sytuacji, kiedy zmuszone są odgadnąć potrzeby partnera, bez żadnego wsparcia z jego strony.
- Ile czasu potrzebują dla samych siebie?
# Dokładnie tyle samo, ile poświęcają pracy i trochę więcej.
Jak duża część ptaków - kruki wolą pracować samodzielnie i nie przepadają, kiedy ktoś im w tym przeszkadza. Potrzebują ciszy i spokoju, by móc się skupić na swoim zadaniu. Praca z drugą osobą je męczy, jako, że nie potrafią zaufać czyimś umiejętnościom. Wolą wszystkiego dopilnować samemu.
Oczywiście, życie kruków to nie tylko praca i rozmowa. W wolnych chwilach, oddają się samotnemu rozmyślaniu na ważne tematy. Również często realizują się artystycznie.
Podsumowując: Kruki naprawdę doceniają samotność. Wolą zdecydowanie spędzać czas samemu, niż marnować go z ludźmi, na których im nie zależy. Jednak nie są do końca samotnicze.
Od czasu do czasu udadzą się na spotkanie klasowe, czy szkolną dyskotekę - z ciekawości. (A nuż się coś ciekawego wydarzy?) Choć z reguły kiepsko się na nich bawią. Wracają zmęczone i zdenerwowane.
Nie przepadają za tłumami. Generalnie, nie uważają większości ludzi na świecie za przesadnie godnych uwagi. Ignorują ich i nie lubią być zmuszane do przebywania z nimi.
Jak widzicie, kruki nie są społeczne w typowym tego słowa znaczeniu.
Ostatnio zmieniony przez Erissan dnia Wto 21:36, 31 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz
|
|